Od 3 kwietnia rusza nabór wniosków o pomoc dla pszczelarzy. Komu i na co należy się wsparcie?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła nabory wniosków o przyznanie pomocy w zakresie interwencji pszczelarskich.

Sprzedaż piskląt kaczek i gęsi

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale we współpracy z Instytutem Zootechniki PIB ZD Kołuda Wielka podejmuje się w tym roku (...)

Najnowsze doniesienia na temat zwolnień z rejestracji drobiu

Według informacji, jakie zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jeśli dana osoba przeznacza jaja czy mięso (...)

Alpakowe Zoo w Wolicy – miejsce stworzone przez… dwa PAWIE

Piękna historia ,,Alpakowego Zoo’’ zaczyna się w Wolicy, w powiecie jasielskim, w województwie podkarpackim. Państwo Krystyna i Mirosław Rzońca – właściciele (...)

Przedwiośnie w pasiece kluczem do sukcesu

Każdy pszczelarz z niecierpliwością czeka na start kolejnego sezonu pasiecznego. Po długich miesiącach pozbawionych gwaru pszczół nadchodzi luty – miesiąc, (...)

Kizia – hodowla danieli w Korczynie

Malownicze podkarpacie, w miejscowości Korczyna koło Krosna, w otulinach lasku znajduje się gospodarstwo państwa Lidii i Jana Zychów. Hodowlę danieli (...)

Piękno i użytkowość konia domowego

Malowidła naskalne i kości koni w ludzkich grobowcach świadczą o tym, że zetknięcie się człowieka z koniem w Europie nastąpiło (...)

Kiszonka z kukurydzy - główny filar bazy pasz objętościowych w żywieniu krów mlecznych

W ostatnich latach kiszonka z kukurydzy jest podstawowym i bezkonkurencyjnym składnikiem pasz w żywieniu krów mlecznych w Polsce. Jej powodzenie (...)

Nieoprocentowana pożyczka dla producentów świń na obszarze ASF na sfinansowanie zobowiązań cywilnoprawnych

Producenci świń mogą składać w Biurze Powiatowym ARiMR, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę, wniosek o udzielenie nieoprocentowanej (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info